1 rocznica Pierwszej Komunii Świętej

Możliwość komentowania 1 rocznica Pierwszej Komunii Świętej została wyłączona 13 maja 2019 /

W niedzielę Dobrego Pasterza przeżywaliśmy w naszej szkolnej kaplicy rocznicę Pierwszej Komunii naszych czwartoklasistów.
Nad wszystkim czuwał czujny wzrok s. Cecylii, która perfekcyjnie przygotowała dzieci do tej uroczystości.
Mszy przewodniczył ks. Wojtek, a kazanie z pomocą Hepty wygłosił dyrektor ks. Grzegorz.

Pierwsza Komunia święta jest wielkim świętem chrześcijańskich rodzin. Zawsze tak było w naszej polskiej tradycji, która od tysiąca lat ukształtowała się na tej ziemi jako tradycja chrześcijańska. Rodzina zawsze była – i nadal pozostaje – tym ludzkim środowiskiem, pierwszym i podstawowym, do którego Bóg przychodzi przez wielkie sakramenty naszej wiary, poczynając od chrztu świętego. Małżonkowie, którzy dają ludzkie życie swoim dzieciom tu, na ziemi, zapraszają do ich serc (…) Dawcę życia wiecznego.

Św. Jan Paweł II, Łódź, 13 czerwca 1987