Konkurs literacki „Daję słowo”

Michalickie szkoły w Markach pod Warszawą ogłosiły konkurs literacki wśród swoich uczniów pod nazwą „Daję słowo”. Nagrodą jest druk książki w 100 egzemplarzach. Książka posiada własny ISBN, zostanie rozesłana do ważnych bibliotek. Dzięki temu młody autor zostanie wpisany do bazy danych twórców literatury polskiej.

W tym roku konkurs wygrała Antonina Domańska z klasy I KLO za zbiór bajek, które zresztą sama zilustrowała.

Patronat nad konkursem objął Przełożony Generalny Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła.

Antonina Domańska- szesnastolatka dopiero rozpoczynająca swoją karierę pisarską. Jest współautorką „Krepli z filongiem” wydanych w 2017r. Kocha podróżować, czytać, malować i aktywnie spędzać czas. Już od najmłodszych lat zaczęła rozwijać swoje pasje trenując balet, później łucznictwo. Na radzymińskiej scenie ćwiczyła zdolności aktorskie. Dziś uczestniczy w fakultecie teatralnym prowadzonym przez małżeństwo Szlenkier. Uczęszcza do Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Markach.