Nałożenie biretów nowym nauczycielom

wrzucone: wiadomość szkoły: gimnazjum
wiadomość szkoły: liceum

29 wrzenia przed Msza świętą, po uroczystym pochodzie społeczności szkolnej, nowo zatrudnieni nauczyciele otrzymali birety. Zostali wezwani kolejno, złożyli przysięgę i odeszli już w birecie odpowiedniego koloru. Niżej wycinek ceremoniału szkolnego dotyczący tej uroczystości:

Nałożenie biretu Nauczycielom KG i KLO:

Wicedyrektor

W dniu wspomnienia św. Michała Archanioła gromadzimy się na uroczystości, która połączona jest z nałożeniem biretu nauczycielom KG i KLO.

Dyrektor Szkoły nałoży biret:

Tutaj wymieniamy nazwiska i przedmiot jakiego uczą

Wyczytuje osoby do nałożenia biretu, które pojedynczo podchodzą i przyjmują biret:

Dyrektor

Przyjmij biret nauczyciela Katolickich szkół pod patronatem. błogosławionego Bronisława Markiewicza.

Bądź wierny(a) zasadom katolickiej nauki.

Strzeż tradycji i dobrego imienia szkoły.

Bądź gotowy(a) do pomocy swoim uczniom.

Wychowuj ich przestrzegając zasad: Bóg, Honor, Ojczyzna.

Po nałożeniu biretu mówi:

Niech cię wspiera św. Michał Archanioł oraz patron szkoły bł. Bronisław Markiewicz.

Nauczyciel wstaje i odchodzi na miejsce. Po nałożeniu biretu następuje dalsza część uroczystości.