Organizacja szkół w najbliższym czasie

liceum podstawowa

Możliwość komentowania Organizacja szkół w najbliższym czasie została wyłączona 11 marca 2020 /

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności przerwania łańcucha rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Dlatego zgodnie z tą decyzją:
• zajęcia w szkole zostają zawieszone na 2 tygodnie;
• 12 i 13 marca br. to dni, w których w nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze dla uczniów, którzy przyjdą do szkoły:

• od 12 marca br. uczniowie szkół ponadpodstawowych nie przychodzą do szkoły,
  • klasy 1-3 mają (12 i 13 marca) zajęcia opiekuńcze w godzinach 7 do 17 jednak nie będzie żadnych posiłków,
  • klasa 5 zajęcia opiekuńcze od godz. 8 do 17,
  • klasy 6-8 zajęcia opiekuńcze od godz. 8 do 13.

Zajęcia opiekuńcze 12 i 13 marca nie są obowiązkowe. W tych dnia nie będzie żadnych posiłków.

Od 16 marca szkoła jest całkowicie zamknięta. W tym czasie przeprowadzimy dezynfekcję budynków.

ks. Grzegorz Sprysak