Ślubowanie uczniów klas rozpoczynających naukę w KLO

liceum

Możliwość komentowania Ślubowanie uczniów klas rozpoczynających naukę w KLO została wyłączona 2 października 2017 /

29 września w święto świętego Michała Archanioła (patronalne święto księży michalitów, którzy prowadzą KLO) uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie. Rozpoczęliśmy Mszą świętą o godz. 11.00 w naszej szkolnej kaplicy. Mszy świętej przewodniczył ks. Dyrektor, homilię wygłosił ks. Marcin Różański – długoletni dyrektor michalickich szkół w Markach.

Później w auli KLO nowo wybrany dziekan wygłosiła przemówienie po czym złożyła przysięgę. Później ślubowali wszyscy uczniowie klasy pierwszej. W czasie ślubowani a byli pasowani na uczniów Szczerbcem – mieczem koronacyjnym królów polskich.