Spotkanie z rodzicami – profilaktyka depresji wśród dzieci

wiadomości

Możliwość komentowania Spotkanie z rodzicami – profilaktyka depresji wśród dzieci została wyłączona 19 października 2016 /

Pierwszy raz w tym roku szkolnym, 13 października wieczorem odbyło się spotkanie dla Rodziców z zakresu profilaktyki depresji u dzieci i młodzieży. Wykład cieszył się dużym zainteresowaniem, bo przyszło aż 60 Rodziców. Temat trudny i coraz bardziej powszechny, dlatego celem jest uwrażliwienie jak największej ilości osób na sygnały płynące od młodych, którzy potrzebują pomocy.

Zaczęliśmy od omówienia okresu dojrzewania i zdrowego buntu nastolatka, poprzez osiowe sygnały depresji do form skutecznych form pomocy. Później pytania, podsumowanie i rozmowy indywidualne.
Dla tych, którzy chcieli, a nie mogli być w tym terminie na spotkaniu, mamy dobrą wiadomość. Ten sam temat zostanie omówiony dnia 26 października w środę o godzinie 18.00-19.30.
Tematyki kolejnych spotkań i ich tematyka zostania ogłoszona w najbliższym czasie.
Z wrażenia i przejęcia nie zrobiliśmy tym razem żadnych zdjęć.

Daria Pietrzak