Szkolna Wigilia

wiadomości

Możliwość komentowania Szkolna Wigilia została wyłączona 20 grudnia 2016 /

Szkolna Wigilia to zwyczaj istniejący od pierwszego roku istnienia Katolickiego Gimnazjum. W sposób naturalny w zwyczaj ten wpisało się i liceum. Przebieg ma posobny: Msza święta, dzielenie się opłatkiem i życzenia, jasełka, posiłek o wielkiej różnorodności (dbają o to rodzice uczniów), a w końcu licytacja bombek i innych przedmiotów przygotowanych przez uczniów.

W tym roku wigilijne spotkanie odbyło się w hotelu w Kobyłce. Uczestniczyło ponad 600 osób. Brawurowe jasełka, których scenariusz opracowała uczenica klasy III b Aleksandra Kuziuk opierały się o epizod z „Opowieści Wigilijnej” Karola Dickensa. Postać Scrooge a Ebenzera dała sporo do myślenia. Dwóch uczniów naszego liceum grało w przedstawieniu.
Posiłek przedni. Pierogi, ciasta, makarony, śledzie i wiele innych wspaniałości. Rodzice pokazali wysoką klasę.
Licytacja trwała ponad 1,5 godziny i przyniosła spory „utarg”, który przeznaczony zostanie na zakup przydatnych dla uczniów przedmiotów. Na końcu sali Brat Michał sprzedawał cegiełki na potrzeby koła ministranckiego. Rodzice naszych uczniów byli hojni.
Zdjęcia: Paweł Mierzejewski oraz Ada Młynarczyk z KG  (więcej zdjęć w galerii)