Rekrutacja do KLO od 10 maja zostanie otwarty system generowania podań

liceum

Zapraszamy od 10 maja do systemu generowania podań do Katolickiego Liceum. Podania będzie można generować do 18 maja. System znajduje się pod adresem: rekrutacja.liceumwmarkach.pl

Możliwość komentowania Rekrutacja do KLO od 10 maja zostanie otwarty system generowania podań została wyłączona 9 maja 2018 /

Nasi uczniowie uczą się od najlepszych

W ostatnią sobotę, 5 maja dwóch uczniów z gimnazjum katolickich szkół w Markach wzięło udział w zawodach krótkofalarskich II Próby Subregionalne UKF. Wybrali się do miejscowości Piekary około 7 km od Mszczonowa. Rozłożyli duży maszt i piękną antenę. Mogli podziwiać doświadczonych krótkofalowców z klubu SP5WWL (Stowarzyszenie Krótkofalowców Ziemi Wołomińskiej) i sporo się nauczyć. Bartek z Jankiem wkrótce zdają egzamin i będą mogli cieszy się uprawnieniami radiooperatorów w służbie amatorskiej.

Krótkofalarstwo to elitarne hobby mocno techniczne. Jak powiedział jeden z gości dnia otwartego, który pracuje w branży elektronicznej,  każdego krótkofalowca w firmie traktują jak ponadprzeciętnego fachowca.

zdjęcia: Tomek SP5CCC

Możliwość komentowania Nasi uczniowie uczą się od najlepszych została wyłączona 9 maja 2018 /