Dosyć Konkretna Droga Krzyżowa

liceum

26 marca br. po raz czwarty spod budynku Michalickich Szkół w Markach wyruszyła Dosyć Konkretna Droga Krzyżowa (DKDK), organizowana co roku w piątek przed Wielkim Piątkiem. Oferta skierowana jest do uczniów, rodziców, nauczycieli i przyjaciół Michalickich Szkół w Markach.

Licząca 47 km trasa prowadzi z Marek do Loretto koło Wyszkowa. W poprzednich edycjach uczestnicy DKDK wyruszali jedna grupą. W roku 2021, ze względu na obostrzenia sanitarne, szli małymi grupkami rodzinnymi (w sumie 67 osób).

Od Ekstremalnej Drogi Krzyżowej DKDK różni się tym, że nie ma wymogu zachowania milczenia (już sama droga – jej długość – ma charakter pokutny), a na trasie w dwóch miejscach jest dostarczana uczestnikom gorąca kawa lub herbata oraz pewna przekąska. W poprzednich edycjach w Loretto na zakończenie DKDK uczestnicy uczestniczyli we Mszy świętej oraz mogli się pożywić pysznym michalickim żurkiem. Niestety, z wiadomych powodów, nie było to możliwe w tym roku.

Tradycyjnie na zakończenie DKDK jej uczestnicy otrzymują pamiątkowy magnes na lodówkę. Niektórzy mają ich komplet.Trasa i inne informacje dostępne na stronie dkdk.szkolawmarkach.pl

Możliwość komentowania Dosyć Konkretna Droga Krzyżowa została wyłączona 15 kwietnia 2021 /