liceum podstawowa

Możliwość komentowania Dzień Edukacji Narodowej została wyłączona 14 października 2020 /

Dzisiejsze święto wszystkich pracowników edukacji uczciliśmy mszą. A dokładnie mówiąc dwoma Mszami. Na pierwszej Eucharystii zebrali się uczniowie na co dzień uczący się w budynku A. Po raz pierwszy liturgię pomagała nam przeżyć szkolna scholka pod przewodnictwem pani Elizy i przy dużej pomocy pana Łukasza.

Po uczcie dla ducha wszyscy zebrani udali się do szkoły i tam składali życzenia swoim dzielnym nauczycielom. Uczniowie zadbali, aby nie zabrakło nauczycielom oraz pracownikom szkoły niczego ( herbata, miód, czekoladki wszelkiej maści, ciekawa gadżety – pomysłowość była bardzo duża) co pomoże dobrze przeżywać przerwy i lekcje oraz ukoić ich (tylko czasami) szargane nerwy.

Druga Msza odbyła się dwie godziny później na której zebrali się uczniowie klas I – IV. Już w bardziej kameralnym gronie modliliśmy się za żywych jak i zmarłych pracowników, nauczycieli oraz uczniów naszych szkół .

Gdzieś pomiędzy dzisiejszego świętowania nie zabrakło miejsca dla zmagań sportowych. Gloria Victis F.C. uległa zespołowi Nam strzelać nie kazano 3-2, a Fc Desperado niespodziewanie pokonali zespół FC Barka Proboszczów 2-1.