Gorzkie żale z o. Generałem

wrzucone: wiadomość szkoły: podstawowa

Jak co roku w naszych szkołach w okresie Wielkiego Postu uczniowie mają możliwość uczestniczenia w nabożeństwach wielkopostnych. Naprzemiennie w jednym tygodniu jest droga krzyżowa, a w drugim gorzkie żale. Nowością w tym roku jest to, że na gorzkie żale zapraszamy różnych księży, którzy głoszą nam kazania pasyjne. Na pierwszych gorzkich żalach kazanie głosił ks. Wojciech Kapusta CSMA – wikariusz parafii św. Andrzeja Boboli w Markach. Na drugich swoją obecnością zaszczycił nas ks. Dariusz Wilk CSMA – przełożony generalny Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła. Ojciec Generał w kazaniu mówił o znaczeniu cierpienia w życiu chrześcijanina, zwłaszcza o cierpieniu spowodowanym niesprawiedliwością, oraz o potrzebie świadectwa.  Po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem wszyscy udali tradycyjnie na śniadanie.

© Michalickie szkoły w Markach | www.szkolawmarkach.pl

Skip to content