Jesienny turniej szachowy

wrzucone: wiadomość szkoły: liceum
wiadomość szkoły: podstawowa

23 października w naszej szkole odbył się turniej szachowy dla zawodników bez kategorii oraz dla zawodników z V kategorią szachową. Sędzią turnieju był pan Robert Krasiewicz. Głównym organizatorem był pan Stephane Guerin. Honorowy patronat nad turniejem objął Burmistrz Miasta Marki. Do zmagań przystąpiło 34 zawodników w różnym wieku – najmłodsze uczestniczki miały 6 lat, najstarszy zawodnik miał 19 lat. Przed rozpoczęciem 1 rundy ks. Grzegorz Sprysak udzielił zawodnikom błogosławieństwa. Zwycięzcą turnieju okazał się uczeń naszego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego Karol Błach. Drugie miejsce zdobył AntoniPosadowski. Na miejscu trzecim zakończył zmagania Michał Supeł. Najlepszą zawodniczką turnieju okazała się Katarzyna Posadowska. Niektórzy uczniowie naszej szkoły uzyskali kategorie szachowe:

Karol Błach – IV kategoria szachowa,

Maxymilian Sypniewski – V kategoria szachowa,

Jan Ferkaluk – V kategoria szachowa ,

Franciszek Krzemiński – V kategoria szachowa,

Mikołaj Błażejowski – V kategoria szachowa,

Michał Błażejowski – V kategoria szachowa ,

Bruno Liszcz – V kategoria szachowa,

Maksymilian Kłos – V kategoria szachowa,

Julia Trzcińska – V kategoria szachowa.

W przerwie między rundami uczestnicy, jak i ich opiekunowie, mogli skorzystać z przygotowanego poczęstunku przygotowanego przez panią Ewę Sowińską.

© Michalickie szkoły w Markach | www.szkolawmarkach.pl

Skip to content