Ks. Dyrektor na Uniwersytecie w Oxfordzie

wiadomości

Możliwość komentowania Ks. Dyrektor na Uniwersytecie w Oxfordzie została wyłączona 14 maja 2015 /

Dyrektor Katolickiego Gimnazjum w Markach pojechał do Anglii, aby nawiązać kontakty z Uniwersytetem w Oxfordzie. Krzysztof Bar, Prezydent Federacji Stowarzyszeń Polskich Studentów w Wielkiej Brytanii, zachęcił, aby już w gimnazjum przygotowywać uczniów do studiowania na renomowanych uniwersytetach. To ich mobilizuje do rozwoju nie tylko naukowego, ale także osobowościowego. Dlatego ks. Marcin A. Różański spotkał się ze środowiskiem naukowym Uniwersytetu w Oxfordzie w celu zapoznania się z praktycznymi procedurami rekrutacji oraz systemem stypendialnym. Miłym zaskoczeniem było stwierdzenie faktu, że proces przyjęcia do mareckiego Katolika jest podobny do oxfordzkiego. Okazało się, że kluczowym elementem rekrutacji są nie tylko dobre wyniki w nauce, ale rozmowa z kandydatami.

Warunkiem dostania się na ten uniwersytet czy też brania udziału w programach międzynarodowych takich jak np. Erasmus potrzebna jest biegła znajomość języka angielskiego. Dlatego w gimnazjum i w tworzącym się liceum Księży Michalitów w Markach kładzie się szczególny nacisk na wysoki poziom nauki tego języka. Ponadto w trosce  o przyszłych licealistów ksiądz dyrektor podczas swej wizyty w dn. 11-14 maja w Oxfordzie nawiązał kontakt ze szkołą językową Oxford Hill English School. W przyszłości uczniowie Katolickiego Liceum będą mieli możliwość  przygotowania się w tej szkole do zdania egzaminu ILETS (International English Language Testing System).

Tak więc powstające Katolickie Liceum ma na celu przygotowanie Markowian do studiowania na najlepszych uniwersytetach na świecie.

Comments are closed.

Skip to content