Muzeum kręgle i…

wrzucone: wiadomość szkoły: liceum

Pan Marek Tyburski, wychowawca I liceum pomyślał, że czas najwyższy zabrać swoją klasę na wycieczkę. Gdzie pojechaliśmy? Do Muzeum Pragi. Na początku dostaliśmy słuchawki z odtwarzaczami, dzięki którym w wybranych miejscach mogliśmy odsłuchać historie mówione, czy piosenki. Dowiedzieliśmy się dużo o wielokulturowości tego miejsca. Właściwie „wielokulturowość” to było słowo klucz, wokół którego ciągle krążyliśmy. Zobaczyliśmy także żydowskie miejsce modlitewnie, nadgryzione zębem czasu.

Po sporej dawce wiedzy poszliśmy na kręgle. Po wyjściu z muzeum zaskoczył nas śnieg, niestety z deszczem, i wtedy właśnie się dowiedziałam, że taki się nie liczy… Kręgle, jak to kręgle przyniosły dużo radości, ale jeszcze więcej nasz wychowawca, odwołując jutrzejszą kartkówkę z WOSu!!!

Antonina Domańska

 

© Michalickie szkoły w Markach | www.szkolawmarkach.pl

Skip to content