Nasi uczniowie uczą się od najlepszych

podstawowa

Możliwość komentowania Nasi uczniowie uczą się od najlepszych została wyłączona 9 maja 2018 /

W ostatnią sobotę, 5 maja dwóch uczniów z gimnazjum katolickich szkół w Markach wzięło udział w zawodach krótkofalarskich II Próby Subregionalne UKF. Wybrali się do miejscowości Piekary około 7 km od Mszczonowa. Rozłożyli duży maszt i piękną antenę. Mogli podziwiać doświadczonych krótkofalowców z klubu SP5WWL (Stowarzyszenie Krótkofalowców Ziemi Wołomińskiej) i sporo się nauczyć. Bartek z Jankiem wkrótce zdają egzamin i będą mogli cieszy się uprawnieniami radiooperatorów w służbie amatorskiej.

Krótkofalarstwo to elitarne hobby mocno techniczne. Jak powiedział jeden z gości dnia otwartego, który pracuje w branży elektronicznej,  każdego krótkofalowca w firmie traktują jak ponadprzeciętnego fachowca.

zdjęcia: Tomek SP5CCC

 

Comments are closed.

Skip to content