Oaza Modlitwy w Warszawie i nasi uczniowie

Możliwość komentowania Oaza Modlitwy w Warszawie i nasi uczniowie została wyłączona 4 grudnia 2017 /

Uczniowie KSP i KLO zaczęli grudzień bardzo intensywnie, bo już pierwszego wyruszyli wraz z bratem Michałem na Oazę Modlitwy na Bemowie. Spotkali się tam ze wspólnotami z różnych parafii, m. in. Słupna, Stalowej Woli, Wołomina, Torunia i Gniezna. Od progu zetknęli się z gościnnością ks. Marka i Stefana- jego papugi, którym wszyscy, nie wyłączając brata Michała, byli zachwyceni.

Każdego dnia aktywnie uczestniczyliśmy we Mszy Św. śpiewając razem z chórem i czerpiąc z tego wiele radości. Zarażeni bakcylem w niedzielę dołączyliśmy do chóralnego śpiewu. Swoje wokalne talenty ujawniliśmy też podczas jutrzni i nieszporów, a trzeba przyznać, że śpiew do złudzenia przypominał chóry anielskie… Po kolacji uczniowie udali się adorować Pana Jezusa. Rzecz jasna ze śpiewem.

Kolejny dzień był bardziej intensywny. Program zawierał m.in. dwie konferencje i spotkania w grupach- wszystko dotyczyło czystości. Ważnym punktem był namiot spotkania, a także spotkanie z franciszkańskim zespołem “Pokój i Dobro”. Uczniowie byli zachwyceni “braciszkami-rockmenami” i chętnie kupili ich płyty.
W trakcie OM’u nie zabrakło czasu na odwiedziny starego znajomego McDonald’a, choć uczestnicy głodni nie chodzili, bo organizatorzy obiadów nie żałowali, a i śniadania były sute, chociaż składały się głównie z kanapek. Rekord pobiła uczennica ostatniego dnia zjadając ich aż dziesięć!

Kolejna Oaza Modlitwy  już w czerwcu. Co prawda w Toruniu, ale to nawet lepiej. W każdym razie nasi uczniowie rozśpiewani wrócili do Marek gotowi na kolejną oazową przygodę.

Składamy serdeczne podziękowania ks. Jackowi Majbrockiemu który był głównym organizatorem OM-u za rodzinną atmosferę oraz ks. Markowi Posełkiewiczowi dyrektorowi ośrodka Wychowawczo-Profilaktycznego ,,MICHAEL” za możliwość noclegu oraz gościnność
Antonina Domańska