Otwarcie KLO i boiska sportowego 1 IX 2015 r.

wiadomości

Możliwość komentowania Otwarcie KLO i boiska sportowego 1 IX 2015 r. została wyłączona 2 września 2015 /

1 IX 2015 r. w Markach powstała nowa szkoła: Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. bł. Bronisława Markiewicza. Otwarcia i poświęcenia budynku KLO dokonał ks. Ekonom Generalny Michalitów Jerzy Sosiński. Na początku uroczystości skierował on do uczniów, nauczycieli i wykonawców prac remontowo-budowlanych oraz gości swoje przesłanie oraz odmówił modlitwę poświęcenia budynku liceum. Po tej ceremonii dyrektor ks. Marcin A. Różański poświęcił nowy obiekt sportowy – boisko. Po jego poświęceniu odbył się obrzęd przyjęcia nowych nauczycieli. Dyrektor KG i KLO nałożył birety jako znak rozpoczęcia służby i misji w michalickich szkołach natomiast Ks. Ekonom Generalny przewodniczył Eucharystii sprawowanej o pomyślność i Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym. Po uroczystościach odbyło się wspólne świętowanie (przy grillu), a zwieńczeniem tego dnia był mecz piłkarski: księża i nauczyciele kontra uczniowie. Wynik 7:7.
Z zaproszonych gości towarzyszyli nam dyrektorzy mareckich szkół, Przewodniczący Rady Miasta Marki, radna z terenu Marki_Struga, wykonawcy prac budowlanych szkoły i boiska, darczyńcy, rodzice, absolwenci KG i obecni uczniowie Michalickich Szkół w Markach. Za wszystko naszym przyjaciołom składamy serdeczne Bóg Zapłać.

Poniżej fotorelacja w wykonaniu p. Pawła Mierzejewskiego.