Pielgrzymka do Czętochowy

wrzucone: wiadomość szkoły: wiadomości

8 grudnia to dla każdego michality ważny dzień. Tego dnia nasz Założyciel i patron michalickich szkół w Markach odzyskał wiarę. Większość zakonników z naszego zgromadzenia tego dnia po raz pierwszy w życiu założyła strój duchowny (sutanna z pasem). Z tej też okazji nasi księża Prefekt i Dyrektor cały dzień spędzili w swoich sutannach.

Rano z pod szkoły wyruszyło 5 autokarów. Uczniowie, nauczyciele i chętni rodzice. W każdym autokarze konferencja, różaniec, śpiewy. Kierowcy zdumieni, że można wieść autokar gimnazjalistów bez większego stresu. W Częstochowie konferencja ks. Dyrektora i nauka śpiewu. Później przechodzimy do Kaplicy Cudownego Obrazu gdzie uczestniczymy we Mszy świętej. Przewodniczy i głosi homilię ks. Dyrektor. Zawierzamy nasze Szkoły opiece Matki Bożej. Kilka osób bez wstydu mówi, że w czasie Eucharystii po Obrazem odczuli wzruszenie.

Po Mszy świętej obiad w Domu Pielgrzyma i do domu. W Markach byliśmy ok. godz. 20.

 

Reportaż fotograficzny przygotowany przez grupę „OdNowa”, kółko fotograficzne KGiKLO.

(Ada Młynarczyk, Natalia Marciniak, PM)

 

© Michalickie szkoły w Markach | www.szkolawmarkach.pl

Skip to content