Rekolekcje Wielkopostne 2017

liceum wiadomości

Możliwość komentowania Rekolekcje Wielkopostne 2017 została wyłączona 12 kwietnia 2017 /

W poniedziałek 10 kwietnia zaczęliśmy nasze rekolekcje wielkopostne. Na początek wszyscy zebraliśmy się w kaplicy, aby wspólnie odmówić jutrznię. Po modlitwie ćwiczyliśmy pieśni pod przewodnictwem P. Barzyca i akompaniamencie gitary . Następnie udaliśmy się do sali, aby wysłuchać konferencji ks. Ryszarda Andrzejewskiego. Była mowa o wzorcach, najważniejszych wartościach, a także o celu i wytrwałości w wierze. Ostatnim punktem poniedziałkowego planu był film pt.”Wyspa”- rosyjskie dzieło przesycone symbolami i metaforami, poruszające temat zbrodni i kary, winy i odkupienia.

Następnego dnia plan był podobny. Jednak zamiast projekcji filmowej udaliśmy się na Mszę Świętą z możliwością przyjęcia sakramentu pokuty i pojednania. Tego dnia także mieliśmy szansę na medytację nad Słowem Bożym. W ciszy i skupieniu, pod przewodnictwem ks. Ryszarda mogliśmy rozmyślać nad sensem i przesłaniem słów Pisma Świętego.

Te dwa bardzo intensywne i treściwe dni dały nam wiele do myślenia i przygotowały do świąt Wielkiejnocy. Zdecydowanie w tym przypadku nie liczy się ilość, a jakość.

Karolina Konopka

Comments are closed.

Skip to content