Rekolekcje wielkopostne w naszych szkołach

wrzucone: wiadomość szkoły: liceum
wiadomość szkoły: podstawowa

Na dzień przed Środą Popielcową zakończyły się rekolekcje wielkopostne w michalickich szkołach w Markach. Tradycją jest to, że rekolekcje wielkopostne trwają dwa dni, a wcześniej jeden dzień rekolekcje adwentowe.

W tym roku rekolekcje z dużym przytupem. Zaprosiliśmy zespół „Porozumienie”. Muzycy nie tylko wspaniale grali, ale i każdy z nich dał żywe świadectwo swojego życia. Takiej ciszy jak po świadectwach muzyków na auli nie było nigdy. Dla kontrastu było też sporo głośnej, ale dobrej i pełnej ducha muzyki.

Kiedy jedna grupa słuchała świadectw i koncertu, druga uczestniczyła w spotkaniu z Filipinką Mellany Tancangco, która dawała świadectwo wiary i ukazywała jak wygląda Kościół na Filipinach. Mellany jest z wykształcenia teologiem. Mówiła do uczniów w języku angielskim z wstawkami polskimi, a uczniowie po angielsku zadawali jej pytania. Była zdumiona, jak sama to wyraziła, mądrymi pytaniami. 

Uczniowie jednym głosem mówili, ze czas rekolekcji był bardzo udany.

Niżej link z utworem zespołu „Porozumienie”.

© Michalickie szkoły w Markach | www.szkolawmarkach.pl

Skip to content