Ruszyły zajęcia fakultatywne w Katolickim Liceum

liceum

Możliwość komentowania Ruszyły zajęcia fakultatywne w Katolickim Liceum została wyłączona 19 września 2017 /

W Katolickim Liceum uczniowie klas pierwszych są zobowiązani do uczestnictwa w jednym z dwóch możliwych zajęć fakultatywnych. W poniedziałek są zajęcia z fakultetu informatycznego: grafika komputerowa oraz programowanie (najpierw systemów wbudowanych, później programy użytkowe i dynamiczne strony internetowe). Fakultet informatyczny prowadzi Pan Paweł Mierzejewski, a fakultet teatralny prowadzą Małgorzata Buczkowska oraz Ksawery Szenkiel. Niżej notki biograficzne (za Wikipedią).

Ksawery Szlenkier w 2005 roku ukończył studia na wydziale aktorskim PWSFTviT w Łodzi. W tym samym roku otrzymał nagrodę Zarządu Głównego ZASP za rolę Raskolnikowa w „Swidrygajłowie” na XXIII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Aktor jest mężem Małgorzaty Buczkowskiej.

Małgorzata Buczkowska w trakcie nauki w szkole podstawowej trafiła do ogniska teatralnego Haliny i Jana Machulskich[1]. 28 lutego 1998 zadebiutowała jako aktorka teatralna na deskach Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. W 2002 ukończyła krakowską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną, po czym występowała w Teatrze Polskim we Wrocławiu i Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi, w którym w 2004 otrzymała stały angaż. Uznanie zdobyła rolami w norway.today (2003, reż. Marcin Grota) oraz w dwóch spektaklach w reżyserii Mariusza Grzegorzka: Blask życia (2005) i Habitat (2007). Od 2012 występuje również w spektaklach TR Warszawa.
W 2002 debiutowała jako aktorka filmowa epizodyczną rolą w Chopin. Pragnienie miłości w reżyserii Jerzego Antczaka. Jej pierwszą ważną rolą kinową była Aga w noweli Śląsk w reżyserii Anny Kazejak-Dawid w Odzie do radości. Za drugoplanową rolę Leny w 0 1 0 Piotra Łazarkiewicza w 2008 otrzymała pierwszą nominację do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. Rok później otrzymała kolejną nominację do tej nagrody za pierwszoplanową kreację w filmie Jestem Twój Mariusza Grzegorzka. Występuje także w serialach telewizyjnych, m.in. w Twarzą w twarz, Barwach szczęścia i Londyńczykach.