Sejm zdobyty

wiadomości

Możliwość komentowania Sejm zdobyty została wyłączona 9 grudnia 2016 /

Nasz piątkowy dzień zaczął się dosyć wcześnie, ponieważ o godzinie 6:30. Zamiast w szkole spotkaliśmy się na Dworcu Wileńskim (prosimy nie mylić z kolegą naszym Tomaszem… Wileńskim), a wszystko za sprawą konkursu, w którym zostaliśmy wyróżnieni.
Z wileńskiego na Świętokrzyską, dalej do Centrum i z buta pod sejmu RP. Tam odbiór przepustek i kontrola. Wpierw oglądaliśmy makietę całego kompleksu budynków na terenie sejmu, następnie podziemnymi korytarzami do sali posiedzeń sejmu. Tam pani przewodnik opowiedziała nam w skrócie historię naszego Sejmu oraz opowiedziała o trybie ustawodawczym. Tam fotka i dalej na spotkanie z wicemarszałkiem sejmu Stanisławem Tyszką. Pan wicemarszałek podziękował nam za udział w konkursie, wręczył nagrody i zaprosił do udziału w następnych konkursach organizowanych przez pana Marszałka.
Kolejnym punktem naszej sejmowej wycieczki była tablica upamiętniająca posłów i senatorów, którzy to zginęli podczas II Wojny Światowej walcząc w obronie ojczyzny. Następnie oglądaliśmy tablicę upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej, Salę Kolumnową oraz Korytarz Marszałkowski. I na tym skończyło się zwiedzanie sejmu, po opuszczeniu budynku przyszła pora na jedzenie. Zatrzymaliśmy się w pobliskiej pizzerii, w której odpoczęliśmy i dalej w drogę. Najpierw Nowym Światem. Tam zdjęcie przed pijalnią wódki i piwa(że niby już dorośli tacy jesteśmy), następnie Krakowskim Przedmieściem, gdzie wstąpiliśmy na Uniwersytet Warszawski, na którym studiował i wykładał nasz wspaniały 🙂 wychowawca, później zaglądaliśmy w okna Bolesława Prusa i mistrza ks. Jana Twardowskiego, ale nas bardziej interesowały kształty ‘betki’, która stała przed hotelem Bristol. Koniec naszego wyjścia klasowego miał miejsce przy Kolumnie Zygmunta tam się rozeszliśmy i wróciliśmy do domów szczęśliwi i dumni.

Dominik Piórkowski

 

Ale to nie wszystko: mamy nadzieję otrzymać z Sejmu zdjęcia z miejscami, które odwiedziliśmy po otrzymaniu nagrody konkursowej. A miejsca to niezwykłe…np. Krzyż upamiętniający 1050 rocznicę Chrztu Polski, wykonany z kawałka drewna, które ma ponad 1000 lat, tablica upamiętniająca ofiary katastrofy smoleńskiej.
Na razie obrazki z gabinetu W-ce Marszałka Stanisława Tyszki. Pan Marszałek gratuluje i mówi w zwykły prosty i ludzki sposób, a u polityków to nieczęsta i dobra cecha.

 

Comments are closed.

Skip to content