Szkolenie z cyberbezpieczeństwa

gimnazjum podstawowa

Możliwość komentowania Szkolenie z cyberbezpieczeństwa została wyłączona 19 września 2017 /

18 września nasi uczniowie mieli możliwość ze skorzystania z warsztatów prowadzonych przez Pana Adam Jurkiewicza. Dotyczyły bezpieczeństwa w sieci czyli cyberbezpieczeństwa. Pan Adam jest jednym z edukatorów bezpieczeństwa cyfrowego stowarzyszenia Miasta w Internecie w programie Cyfrowobezpieczni.pl Bezpieczna Szkoła Cyfrowa.
Spotkanie było zarazem spotkaniem z ciekawym człowiekiem. Niżej notka biograficzna dotycząca Pana Adama.

zobacz też: cyberbezpieczni.pl oraz  bastiondialogu.pl/

Adam Jurkiewicz. Współwłaściciel firmy informatycznej ABIX, dostawcy rozwiązań dla biznesu i edukacji opartych na oprogramowaniu OpenSource.
Trener technologii Web 2.0 ze szczególnym uwzględnieniem otwartych zasobów edukacyjnych. Programista, administrator systemów UNIX/Linux, twórca remiksu edukacyjnego FREE_Desktop – remiksu systemu operacyjnego dla wolnych ludzi, legalnego i darmowego dla wszystkich.
Prelegent oraz prowadzący warsztaty dla nauczycieli w trakcie wielu konferencji edukacyjnych, m.in: Od Becika Każdy Klika w Kołobrzegu, K@SSK w Nowym Tomyślu, Ogólnopolski Zjazd Opiekunów Pracowni Szkolnych w Mrozach, Nowoczesne Technologie dla Edukacji w Radomiu, Aleje.IT w Częstochowie.
Współpracownik Fundacji Wolnego i Otwartego Oprogramowania, w projekcie „Strategie Wolnych i Otwartych Implementacji” twórca części scenariuszy mechatronicznych zajęć pozalekcyjnych z użyciem oprogramowania Scratch i mikrokontrolerów kompatybilnych z Arduino oraz ekspert ds. systemów i współtwórca systemu operacyjnego Szkolny Remiks Uczniowski.
Współpracownik Fundacji Interkl@sa, w projekcie „E-Pasj@ – nowoczesne nauczanie” ekspert ds. otwartego oprogramowania edukacyjnego. Prowadzi spotkania edukacyjne z nauczycielami w całym kraju.
Współpracownik Centrum Edukacji Obywatelskiej, w projekcie „Koduj z Klasą” ambasador i trener nauczycieli w zakresie języka programowania Python.
Współpracownik fundacji Coder-Dojo, twórca projektu „Stacja pogodowa” opartego o Intel Galileo, Linux, Python i czujniki pogody.
Współpracownik OEIIZK w Warszawie, autor i prowadzący kursy dla nauczycieli:
* Arduino – mechatronika, nowoczesne oprogramowanie i nowe podejście do zajęć pozalekcyjnych
* Szkolny Remiks Ubuntu Desktop – nowoczesna edukacja dostępna dla każdego
Twórca portalu http://linux.oeiizk.waw.pl/ opisującego zastosowania systemu Linux w edukacji.
Propagator Wolnego i Otwartego Oprogramowania, otwartej cyfrowej mapy OpenStreet Map i wszelkich „otwartych” rozwiązań. Prywatnie – miłośnik szant, stateczny mąż i ojciec, zwariowany nauczyciel młodzieży jeśli tylko ma okazję.