Wielki Post w naszych szkołach

Możliwość komentowania Wielki Post w naszych szkołach została wyłączona 5 marca 2019 /

Nabożeństwa pokutne  dla chętnych (po nabożeństwie zapraszamy na śniadanie):

– Gorzkie Żale – środa godz. 7.00

– Droga Krzyżowa – piątek godz. 7.15

Krótkie słowo Papieża Franciszka na Wielki Post:

Pościć, czyli uczyć się zmieniać nasz stosunek do innych i do stworzeń: przechodzić od pokusy “pożerania” wszystkiego, celem zaspokojenia naszej chciwości, do umiejętności cierpienia z miłości, która może wypełnić pustkę naszego serca.

Modlić się, aby umieć wyrzec się bałwochwalstwa i samowystarczalności naszego ja i uznać, że potrzebujemy Boga i Jego miłosierdzia.

Dawać jałmużnę, czyli porzucić nierozsądny styl życia i gromadzenie wszystkiego dla siebie w iluzji zabezpieczania przyszłości, która do nas nie należy. I w ten sposób na nowo odkryć radość z planu, którym Bóg objął stworzenie i nasze serca, planu miłości Boga, naszych braci i całego świata, i w tej miłości odnaleźć prawdziwe szczęście”.