Wirtualna debata

liceum

Możliwość komentowania Wirtualna debata została wyłączona 23 kwietnia 2021 /

W czasach nauki zdalnej, wszystko wygląda inaczej, z niektórych spraw trzeba zrezygnować, tak też jest z debatami oksfordzkimi. Jednak jeśli czegoś bardzo się chce, to nie ma rzeczy niemożliwych. Nasi uczniowie postanowili zorganizować debatę on line i tak zrobili. Klasa 1 KLO zaprosiła klasę 2BG KLO, a temat debaty brzmiał: „W Polsce powinna zostać przywrócona kara śmierci.”

Tezę stawiała klasa 1. Poziom debaty był niezwykle wysoki, klasa 2 to mistrzowie naszej ligi debat oksfordzkich, a dla pierwszaków była to pierwsza debata, w której wzięli udział, ale rywalizacja była bardzo wyrównana, po jednej i po drugiej stronie nie brakowało godnych następców Demostenesa i Cycerona.

Miejmy nadzieję, że jeszcze w tym roku szkolnym uda się zorganizować debatę już w normalnych warunkach, czego sobie i wszystkim życzę.

Marek Tyburski