Zakończenie roku szkolnego naszych maturzystów.

liceum

Możliwość komentowania Zakończenie roku szkolnego naszych maturzystów. została wyłączona 30 kwietnia 2022 /

Zakończenie roku szkolnego naszych maturzystów rozpoczęliśmy Eucharystią o godzinie 10.30. Ksiądz Wojciech w homilii przypomniał patronkę tego dnia, św. Katarzynę ze Sieny, która była jedną z najbardziej wpływowych kobiet swoich czasów. Między innymi jej zabiegom Kościół zawdzięcza zakończenie niewoli awiniońskiej papieży. Ks. Wojciech zwrócił uwagę na to jak św. Katarzyna kochała Kościół i zachęcał wszystkich, by ją w tym naśladować. Następnie nawiązał do czytań. Wskazał, że wezwanie z 1 Listu św. Jana, aby chodzić w światłości, oznacza wezwanie do tego, by żyć w prawdzie, w pierwszym rzędzie o sobie samym. Natomiast fragment z Ewangelii według św. Mateusza zachęca nas, by w chwilach zwątpienia, „utrudzenia” i „obciążenia” między innymi naszą niewiarą i grzesznością, ufnie zwracać się ku Panu. Następnie po zakończonej Eucharystii wszyscy udali się na aulę gdzie przemawiał do uczniów pan Marek Brzezicki, który między innymi prosił naszą młodzież, aby nie zapominała o wartościach, których nabyli podczas nauki w naszej szkole. Podziękowania ze strony uczniów popłynęły z ust Kingi Waszewskiej. Na samym końcu były kwiaty, słodkości, przytulasy oraz łzy.