Zaproszenie na koncert muzyki poważnej

wrzucone: wiadomość szkoły: wiadomości

Serdecznie zapraszamy 24 stycznia o godz. 19.00 do  auli Katolickiego Liceum w Markach na koncert Kwartety AMOK. W programie Arcangelo Corelli Concerto Grosso oraz kolędy. Serdecznie zapraszamy.

Kwartet Amok W skład kwartetu wchodzą  cztery panie: Karolina Sienkiewicz, Oliwia Orzechowska-Gidzińska, Maria Sochoń-Błaszczyk, Justyna Osiecka-Pieron. Nazwa AMOK pochodzi od pierwszych liter słów:Artystki, Matki, Organizatorki, Kobiety

Arcangelo Corelli  (ur. 17 lutego 1653 w Fusignano, zm. 8 stycznia 1713 w Rzymie) – włoski kompozytor i skrzypek. Jeden z przedstawicieli baroku w muzyce, wirtuoz skrzypiec i kompozytor utworów na ten instrument; autor terminu concerto grosso, twórca sonat triowych i solowych na skrzypce (La Folia).

Arcangelo Corelli, Concerto Grosso

Piazzola – Adios Nonino w wykonaniu Kwartetu AMOK

Amok_plakat_Marki2016_A3 (1)

© Michalickie szkoły w Markach | www.szkolawmarkach.pl

Skip to content