21 listopada uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej mieli okazję przespacerować się ul. Żytnią, po której chodziło wielu polskich świętych. Przy tej okazji odwiedzili siedzibę Papieskich Dzieł Misyjnych gdzie ks. Maciej Będziński wraz z s. Moniką Juszka opowiedzieli im o pracy na misjach i o tym jak wygląda codzienne życie dzieci w tamtych krajach. Uczniowie mieli także okazję dowiedzieć się jak mogą wspierać misje mimo młodego wieku i pomodlić się za wszystkich misjonarzy.
Następnie udali się do klasztoru Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia gdzie powitał ich posługujący tam michalita ks. Julian Gądek. Dzieci poznały historię powołania św. s. Faustyny i powstania zgromadzenia do którego wstąpiła Helenka Kowalska. O wszystkim opowiedziała im s. Maria Vianeya! Wrażeń nie brakowało, a w nie jednym małym serduszko zapaliła się iskierka „misyjnego marzenia podróży do odległych krajów”. Dziękujemy wszystkim, których dobroci i otwartości dzisiaj mogliśmy doświadczyć.