Ekstremalna akcja KKK

wrzucone: wiadomość szkoły: liceum

W dniach 11-12 listopada 2017 dwaj oficerowie Katolickiej Kompanii Karnej, których personalia są objęte tajemnicą operacyjną, realizując indywidualne misje, pokonali trasę Dosyć Konkretnej Drogi Krzyżowej 2018 z Marek do Loretto (46 km) w czasie 10 godzin, a następnie ruszyli w drogę powrotną tą samą trasą. Powrót do Marek nastąpił po 24 godzinach od rozpoczęcia akcji, po pokonaniu łącznej trasy 92 km. Szczegóły operacji są również objęte tajemnicą. Z przecieków wiadomo jednak, że w trakcie operacji oficerowie opracowali alternatywny przebieg trasy DKDK w okolicach jej przecięcia z obwodnicą Marek oraz znaleźli 5 dodatkowych krzyży na trasie, dotychczas nieujętych w opisie trasy, które mogą służyć za stacje drogi krzyżowej.

© Michalickie szkoły w Markach | www.szkolawmarkach.pl

Skip to content