Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Marki

liceum

Możliwość komentowania Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Marki została wyłączona 11 marca 2024 /

Już za tydzień, w poniedziałek 18 marca, odbędą się po raz pierwszy w historii Marek wybory do Młodzieżowej Rady Miasta. Zgodnie ze statutem tego organu Radę tworzyć będzie od 13 do 17 młodych mieszkańców naszego miasta. Na stronie https://marki.mlodziezowa-rada.org/ można informacje na temat zasad działania Rady, jej kompetencji, jej umocowania prawnego, a także wyborów do Rady. W głosowaniu będą mogli wziąć udział uczniowie zamieszkujący na terenie Marek, którzy w dniu głosowania nie ukończyli 18 lat, czyli oznacza to, że w głosowaniu będą mogli brać udział także uczniowie szkół podstawowych.

Z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. bł. Bronisława Markiewicza do Młodzieżowej Rady Miasta kandyduje dwóch kandydatów: Karol Bąbik, uczeń klasy drugiej, oraz Maciej Mazur uczeń klasy trzeciej. Nasi uczniowie wraz z 13 innymi kandydatami będą wybierani z okręgu 7. Z tego okręgu wybranych ma być 5 radnych. Poniżej zaprezentują się obaj kandydaci z naszej szkoły .

Karol Bąbik

Witam Państwa, Nazywam się Karol Bąbik, jako 15-latek uczęszczający do Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, kandyduje na urząd Radnego w Młodzieżowej Radzie Marek. Postanowiłem włączyć się w tę inicjatywę, ponieważ jako młody człowiek wiem, że tylko podejmując aktywne działania mogę mieć realny wpływ na swoje otoczenie. W swoim Liceum już niejednokrotnie włączałem się w szkolny samorząd, piastując przy tym funkcje wicedziekana KLO. Szkoła nie sprawia mi problemów, każdy rok nauki kończę z promocją z czerwonym paskiem. Czuje, że do dalszego rozwoju potrzebuje nowych wyzwań i tak traktuje stanowisko radnego. Pochodzę z wielodzietnej rodziny, w której cenimy rozwiązywanie problemów przy dyskusyjnym stole. Nierzadko brałem udział w różnorodnych akcjach charytatywnych i pomocowych. Jestem mocno zżyty z naszymi Markami, z dumą obserwuję ich ciągły rozwój, chciałbym dołożyć ,,cegiełkę’’ do dalszego rozkwitu Naszej Małej Ojczyzny. Z wielką chęcią i wszelkimi siłami sprawię, by Marki stały się miejscem ożywionym z licznymi różnorakimi inicjatywami młodzieżowymi. Chętnie poświęcę swój czas dla wspólnego dobra Markowian.

Maciej Mazur

Nazywam się Maciej Mazur. Od urodzenia mieszkam w Markach. Tu też chodzę do Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. bł. Bronisława Markiewicza, gdzie regularnie, od kilku lat udzielam się w samorządzie szkolnym i klasowym. Chętnie podejmuję działania na rzecz społeczności, w której funkcjonuję i jestem zaangażowany w to co robię. Chciałbym, aby miasto, w którym mieszkam, rozwijało się i z dnia na dzień stawało się bardziej przystępne dla jego mieszkańców. Zależy mi na tym, żeby wszyscy czuli się w nim dobrze i mieli możliwość rozwijania swoich pasji. Dlatego podjąłem decyzję o kandydowaniu do Młodzieżowej Rady Miasta Marki.