Klasy drugie i trzecia KSP w Laskach

Możliwość komentowania Klasy drugie i trzecia KSP w Laskach została wyłączona 17 listopada 2023 /

Klasy 2A, 2B i 3 KSP odwiedziły w ubiegły czwartek Ośrodek dla dzieci niewidomych w Laskach. Nasi uczniowie z zasłoniętymi oczami musieli umyć zęby, ubrać się, połączyć skarpety w pary – co okazało się nie lada sztuką! Poznały także alfabet Braille’a, pisały swoje imiona na specjalnej maszynie i próbowały rysować w goglach, przez które prawie nic nie było widać. Zapoznały się również z historią ośrodka i jego niewidomej założycielki – Róży Czackiej. Podsumowaniem wizyty był pobyt w kaplicy, w której dzieci mogły pomodlić się przy sarkofagu siostry i… podziękować Panu Bogu za cudowny dar zdrowych oczu Wyprawa do Lasek obfitowała w silne wrażenia i w refleksję – jak często nie doceniamy naszego zdrowia… A warto!