Nowi licencjonowani krótkofalowcy z naszej szkoły

wrzucone: wiadomość szkoły: podstawowa

Trzech naszych uczniów: Bartek i Janek z gimnazjum i Maciej z podstawówki 12 maja zdało egzamin na świadectwo operatora w służbie radiokomunikacyjnej amatorskiej. Świadectwo takie pozwala ona wystąpienie o pozwolenie radiowe i uzyskanie unikanego na skale światową znaku np. SP5MGS. Pozwala legalnie używać urządzeń nadawczych na wielu pasmach.

Egzamin jest egzaminem państwowym, a uprawnienia nadawane dożywotnio i respektowane niemal na całym świecie. Pozwala legalnie używać urządzeń nadawczych na wielu pasmach oraz wprowadza do bardzo ciekawego świata radia. Rozwija od strony językowej (łączności z ludźmi z całego świata) i fizyki (budowanie i doskonalenie urządzeń oraz anten).

Do nauczenie na egzamin jest kilkaset pytań z których losowanych jest później kilkadziesiąt. Po egzaminie pisemnym (teście) przychodzi czas na egzamin ustny. Nasi uczniowie przeszli przez egzamin pomyślnie.

© Michalickie szkoły w Markach | www.szkolawmarkach.pl

Skip to content