Głośne rekolekcje

liceum podstawowa

Możliwość komentowania Głośne rekolekcje została wyłączona 15 marca 2023 /

Tegoroczne rekolekcje wielkopostne poprowadził zespół „Porozumienie”. Nawiązali świetny kontakt z uczestnikami. Uczniowie wraz z zespołem wykonywali różne utwory, np. rockową wersję modlitwy do Ducha Świętego. Chórki całkiem udane.

Pierwszego dnia konferencję wygłosił ojciec Piotr Lamprecht augustianin. Ojciec Piotr jest cenionym poetą, uczestnikiem wielu gremiów skupiających ludzi zajmujących się literaturą. Spotyka się z wieloma ludźmi, którzy wprost deklarują ateizm. Opowiedział o relacjach z nimi i zdrowym podejściu do moralności, która nie jest fundamentem chrześcijaństwa, ale powinna z niego wypływać.

Swoimi świadectwami poszukiwania Boga i tym dlaczego są w Kościele podzielili się muzycy zespołu „Porozumienie”. Ich konferencje były bardzo poruszające i dające sporo przemyśleń.

Drugiego dnia konferencję wygłosił ks. Mateusz Szerszeń michalita, pisarz, bloger, ceniony kierownik duchowy i tolkienolog (uznawany w Polsce za jednego z najlepszych). Ukazał uczniom dwie księgi: Biblie i „Władcę Pierścieni”. Pokazał na czym polegały proroctwa Starego Testamentu dotyczące Jezusa Chrystusa oraz porównał dwie księgi, które przyniósł. Dał też osobiste świadectwo. Rzeczowo i dobitnie odpowiadał na pytania uczestników.

Kolejnym gościem był Sebastian Iwanowicz gitarzysta, producent muzyczny oraz pedagog. Odpowiedział na przygotowane przez ks. Dyrektora pytania. Zapytał jakie odczucia towarzyszą dzisiaj uczniom i później brawurowo zagrał to na gitarze. Zagrał również z zespołem „Porozumienie”, a i kilku uczniów mogło się pochwalić swoimi umiejętnościami muzycznymi. Opowiedział też o trudnych chwilach w swoim życiu i jak w nich widział działanie Boga.

Rekolekcje zakończyliśmy Mszą świętą.