Stolarnia Pinokio

Możliwość komentowania Stolarnia Pinokio została wyłączona 22 września 2023 /

07 września klasy 2a, 2b, 3a KSP  pojechały do Ośrodka Edukacji Technicznej  PINOKIO w Słomczynie, aby poznać  jakie  tajemnice kryje drewno.
Dzieci wzięły udział w  zajęciach edukacyjnych  dotyczących warstw lasu, rodzajów drzew, zwierząt i roślin zamieszkujących to środowisko. Usłyszały  wiele ciekawostek dotyczących lasu, dowiedziały się, co oznacza liczba słoi w pniu oraz jakie zastosowanie ma drewno.

Kolejnym punktem programu była wizyta w nowoczesnej stolarni, gdzie odbył się pokaz maszyn i urządzeń służących do prac stolarskich i obróbki drewna. Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem patrzyli, jak tworzy się różne przedmioty z drewna.

Po prezentacji odbyły się gry i zabawy edukacyjne utrwalające zdobytą przez dzieci  wiedzę.
Uczniowie wrócili do szkoły z pięknymi, własnoręcznie wykonanymi organizerami na biurko. Byli bardzo zadowoleni.