Uczciliśmy Patrona

wiadomości

Możliwość komentowania Uczciliśmy Patrona została wyłączona 3 lutego 2017 /

Patronalny poniedziałek, to taki kiedy nie ma lekcji. Wspomnienie Patrona naszych szkół często przypada podczas ferii, dlatego trudno jest świętować. Tym razem 30 stycznia przed feriami.

Na początku Msza święta, której przewodniczył i homilię wygłosił Ojciec Generał Dariusz Wilk. Językiem zrozumiałym dla młodego człowieka objaśnił sposoby i metody komunikacji z Bogiem. Jako przykład człowieka, który to o czym mówił wykorzystał w życiu podał postać naszego Patrona.

Msza święta była pięknie obstawiona przez szkolnych ministrantów. Po raz pierwszy mieli na sobie sutanki. Chodzili zdyscyplinowani jak wojsko pod wodzą brata Michała i pana Marka Brzezickiego. Mszę świętą uświetniła szkolna schola. Pan Łukasz Barzyc i Pani Eliza Jakubik, oboje z gitarami, zrobili kawał dobrej roboty.

Po Mszy świętej udaliśmy się do auli Katolickiego Liceum gdzie obejrzeliśmy spektakl przygotowany przez Panią Teresę Laskowską. Teksty były oparte na słowach księdza Bronisława Markiewiczach zebranych w książce wywiadzie „Przy żurze o wierze i kulturze” autorstwa ks. Marcina Aleksandra Różańskiego, dyrektora mareckich szkół.

Po ciekawym przedstawieniu udaliśmy się do jadalni na ciasteczko. Kremówka lepsza niż z Wadowic na przypieczętowania uroczystości.

Zdjęcia: Natalia Marciniak 3b

Comments are closed.

Skip to content