Ekstremalna akcja KKK

liceum

W dniach 11-12 listopada 2017 dwaj oficerowie Katolickiej Kompanii Karnej, których personalia są objęte tajemnicą operacyjną, realizując indywidualne misje, pokonali trasę Dosyć Konkretnej Drogi Krzyżowej 2018 z Marek do Loretto (46 km) w czasie 10 godzin, a następnie ruszyli w drogę powrotną tą samą trasą. Powrót do Marek nastąpił po 24 godzinach od rozpoczęcia akcji, po pokonaniu łącznej trasy 92 km. Szczegóły operacji są również objęte tajemnicą. Z przecieków wiadomo jednak, że w trakcie operacji oficerowie opracowali alternatywny przebieg trasy DKDK w okolicach jej przecięcia z obwodnicą Marek oraz znaleźli 5 dodatkowych krzyży na trasie, dotychczas nieujętych w opisie trasy, które mogą służyć za stacje drogi krzyżowej.

Możliwość komentowania Ekstremalna akcja KKK została wyłączona 22 listopada 2017 /

Stypendium dla Tomka

liceum

Każdego roku uczeń naszego liceum, który osiągnie najwyższą średnią otrzymuje stypendium Prezesa Rady Ministrów. W tym roku takie stypendium otrzymał Tomasz Wileński. 20 listopada, wraz z księdzem Dyrektorem uczestniczył w uroczystości wręczenia stypendium. Tego samego dnia pierwsza rata stypendium wpłynęła na konto.

Możliwość komentowania Stypendium dla Tomka została wyłączona 22 listopada 2017 /

Próbne matury po pierwszym dniu

liceum

Czas próby nieubłaganie nadchodzi! Nasi trzecioklasiści zmagają się w tym tygodniu z próbnymi maturami. Cały tydzień mają zajęcia w auli Kurii Generalnej Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła, gdzie w ciszy mogą się pochylić nad próbną maturą. Oczywiście pod czujnym okiem nauczycieli, a nawet dyrektora.

Możliwość komentowania Próbne matury po pierwszym dniu została wyłączona 22 listopada 2017 /

Kolejne warsztaty dla Rodziców za nami

W połowie listopada odbyły się w naszej szkole warsztaty dla Rodziców na temat trudności okresu dojrzewania prowadzone przez panią Darię Pietrzak – psycholog. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. W pierwszej części zainteresowani mogli usłyszeć z czym zmagają się młodzi ludzie i jak ważny, ale również jak trudny jest czas dorastania. Przedstawiono wyniki szkolnej ankiety dotyczącej potrzeb i trudności okresu dojrzewania wśród uczniów KSP. Przedstawiono formy wsparcia dla młodych osób.

Druga część opierała się na zadawaniu pytań oraz żywej dyskusji, która prowokowała do myślenia i refleksji nad treścią warsztatu. Doświadczenie spotkań warsztatowych pokazuje, że każdy z nas potrzebuje zdobywać nową wiedzę i umiejętności, a także dzielić się swoimi doświadczeniami, trudnościami i refleksjami.

Kolejne spotkanie już w grudniu ! Serdecznie zapraszamy !

Daria Pietrzak

Możliwość komentowania Kolejne warsztaty dla Rodziców za nami została wyłączona 22 listopada 2017 /