Wyjzad na ŚDM do Lizbony

liceum

W takiej podróży jeszcze nie byłeś!!! Zabierz się z nami 👉 w dniach 1-10 sierpnia 2023 na ŚDM do Lizbony!
Przed tobą niezwykła dziesięciodniowa podróż po malowniczych europejskich miastach.
W drodze do Lizbony odwiedzisz z nami:
Kolonię (Niemcy)
Bordeaux (Francja)
Następnie czterodniowy pobyt na wydarzeniach centralnych ŚDM w Lizbonie (Portugalia)
To wszystko zwieńczy powrót zupełnie inną drogą, podczas którego zobaczysz:
Barcelonę (Hiszpania)
Turyn-Crescentino (Włochy)
Wiedeń (Austria)

Klikaj po szczegóły 👉 https://obozy.michalici.pl/sdm-lizbona/ i nie zwlekaj!!!
Przygoda za jedyne 2900 zł może się więcej nie powtórzyć.
Pamiętaj – śpiwór, karimata i namiot mogą w te dni być wyjątkowymi przyjaciółmi tej drogi!

Możliwość komentowania Wyjzad na ŚDM do Lizbony została wyłączona 15 marca 2023 /

Zapraszamy na Dzień Otwarty KLO

liceum

Chcesz zobaczyć naszą szkołę? Zapraszamy 22 kwietnia o godz. 10.00

Wyślemy balon w stratosfere

Będzie można porozmawiać z nauczycielami i uczniami

Będzie dobry poczęstunek

I nie tylko

Możliwość komentowania Zapraszamy na Dzień Otwarty KLO została wyłączona 15 marca 2023 /

Warsztaty – trening zastępowania agresji

Uczniowie klas 5-8 KSP biorą udział w warsztatach “Trening zastępowania agresji”, które poprowadzi Pan Mateusz Puchowski. Spotkania dla poszczególnych klas odbywać się będą przez trzy kolejne tygodnie po dwie godziny lekcyjne.

Zobacz: https://panterapeuta.pl/

Możliwość komentowania Warsztaty – trening zastępowania agresji została wyłączona 15 marca 2023 /

Głośne rekolekcje

liceum podstawowa

Tegoroczne rekolekcje wielkopostne poprowadził zespół „Porozumienie”. Nawiązali świetny kontakt z uczestnikami. Uczniowie wraz z zespołem wykonywali różne utwory, np. rockową wersję modlitwy do Ducha Świętego. Chórki całkiem udane.

Pierwszego dnia konferencję wygłosił ojciec Piotr Lamprecht augustianin. Ojciec Piotr jest cenionym poetą, uczestnikiem wielu gremiów skupiających ludzi zajmujących się literaturą. Spotyka się z wieloma ludźmi, którzy wprost deklarują ateizm. Opowiedział o relacjach z nimi i zdrowym podejściu do moralności, która nie jest fundamentem chrześcijaństwa, ale powinna z niego wypływać.

Swoimi świadectwami poszukiwania Boga i tym dlaczego są w Kościele podzielili się muzycy zespołu „Porozumienie”. Ich konferencje były bardzo poruszające i dające sporo przemyśleń.

Drugiego dnia konferencję wygłosił ks. Mateusz Szerszeń michalita, pisarz, bloger, ceniony kierownik duchowy i tolkienolog (uznawany w Polsce za jednego z najlepszych). Ukazał uczniom dwie księgi: Biblie i „Władcę Pierścieni”. Pokazał na czym polegały proroctwa Starego Testamentu dotyczące Jezusa Chrystusa oraz porównał dwie księgi, które przyniósł. Dał też osobiste świadectwo. Rzeczowo i dobitnie odpowiadał na pytania uczestników.

Kolejnym gościem był Sebastian Iwanowicz gitarzysta, producent muzyczny oraz pedagog. Odpowiedział na przygotowane przez ks. Dyrektora pytania. Zapytał jakie odczucia towarzyszą dzisiaj uczniom i później brawurowo zagrał to na gitarze. Zagrał również z zespołem „Porozumienie”, a i kilku uczniów mogło się pochwalić swoimi umiejętnościami muzycznymi. Opowiedział też o trudnych chwilach w swoim życiu i jak w nich widział działanie Boga.

Rekolekcje zakończyliśmy Mszą świętą.

Możliwość komentowania Głośne rekolekcje została wyłączona 15 marca 2023 /